תיכון טכנולוגי השרון - נעמת הוד השרון

מגמת צילום

מגמת טכנולוגיות הצילום

מגמת צילום

 

כללי

המצאת הצילום קשורה ליכולת ליצור דימוי על-גבי חומר ולקבע אותו, כך שניתן יהיה לראותו. בשלב הראשון זו הייתה מטרה בפני עצמה, אך לא רק. הצילום איפשר ליצור מבט וביטוי אישי חדשים על המציאות. ההבנה שהתצלום אינו רק "העתקה" של המציאות, אלא כלי משקף ותלוי-מבט של צלם, ושבאמצעותו ניתן לומר דבר-מה על המציאות, פתחה את דרכו אל עולם האמנות.

בעידן בו התמונה דיגיטלית מקיפה את חיינו מכל עבר וקיים מידע רב, יש צורך משמעותי להקנות לתלמידים את הידע לדעת להבדיל בין האיכויות השונות ולטפח יצירתיות, ביקורתיות ואהבה לתחום הצילום.

הצילום הינו תחום רב עוצמה ויש ביכולתו להצביע על נושאים חשובים במציאות חיינו. הצילום מעבר להיותו מקצוע בפני עצמו הינו כלי אמנותי חשוב בעולם האמנות.

מטרת תכנית הלימודים להקנות לתלמידים הבנה במושגי היסוד של השפה הצילומית ופיתוח היכולת החשיבתית והיצירתית. כל זאת  לשם הבנת צרכי הצלם ועולם הצילום והיכולת לנתח תמונות באופנים שונים בהתאם לקונטקסט הנדרש.

ציוד צילום

רצוי שלכל תלמיד תהיה מצלמה דיגיטלית איכותית אישית. במידת הצורך בית הספר מאפשר לתלמידים להשאיל מצלמות מקצועיות ואיכותיות. כמו כן,  קיים בבית הספר חלל סטודיו ובו ציוד מקצועי:  פלשים מקצועיים, תאורות חמות, עמדות צילום, רקעים עם גוונים שונים, עדשות מיוחדות.

תוכנות לעיבוד תמונה

במסגרת הלימודים התלמידים ילמדו לעבוד במחשב על תוכנות לעיבוד תמונה (שמחליפה את חדר החושך של פעם) ומהווה חלק בלתי נפרד מיצירת התצלום הסופי.

 

תכנית הלימודים נפרשת על פני 3 שנים: מכיתה י' עד כיתה יב'. במסגרת התכנית ילמדו התלמידים לקראת 8 יחידות בגרות: 5 יחידות עיוניות (70% מבחן + 30% הערכה חלופית)  ו-3 יחידות מעשיות.

הלימודים בכל השנים משלבים לימודים עיוניים ולימודים מעשיים.

בכיתה י' התלמידים ירכשו את הכלים הבסיסיים בצילום ואת הידע המתאים לשימוש במצלמה ויצירת תמונות בהתאם לנושא.

שינוי גודל גופנים